Ads Top

Raport - wskażniki wyprzedzające 09/2011

Witam

Jest to pierwszy raport z serii raporatów, którę będą publikowane na blogu co miesiąc 15tego . Celem tych raportów będzie przedstawienie aktualnej sytuacji na giełdzie według wskaźników wyprzedzających : ZEW, CCI z prognozą, CLI, BCI . Na postawie danych wskaźników będą podawał informację jaką powinno się przyjąć strategię. Mianowicie czy lokować w akcje czy w bezpieczne aktywa. No to zaczynamy:

ZEW
Strategia dla ZEW: http://inwestujac.blogspot.com/2010/12/inwestowanie-przy-pomocy-wskaznika.html ) danę na temat wskaźnika ZEW zostaną dodane 23 września, wtedy kiedy jest publikowany wskaźnik.

CLI
Strategia dla wskaźnika: http://inwestujac.blogspot.com/2011/08/cli-czyli-jak-wygrac-z-wig20.html

Wykres:

Jak widać na wykresie wskaźnik CLI dalej od sierpnia 2010 jest poniżej średniej, co świadczy że dalej powinniśmy lokować gotówkę w bezpieczne aktywa. Ja osobiście aktualnie trzymam pieniądze na koncie oszczędnościowym i czekam na lepsze czasy.

Strategia: Lokować pieniądze w bezpieczne aktywa

BCI
Link do strategi:http://inwestujac.blogspot.com/2011/09/inwestowanie-za-pomoca-wskaznika-bci-na.html

Wykres:


Jak widać na wykresie wskaźnik BCI kontynuuje dalsze spadki od maja 2011 r. , co za tym idzie nie powinniśmy być na giełdzie

Strategia: lokujemy pieniądze w bezpieczne aktywa

CCI z modelem prognostycznym

link do strategi: http://inwestujac.blogspot.com/2011/05/cci-strategia-inwestowania-na-giedzie.html


Wykres:


Jak widać od kilku miesięcy wskaźnik CCI dalej jest poniżej średniej.

Strategia: Lokować gotówkę w bezpieczne aktywa

Podsumowanie:
Jak widać trzy wskaźniki BCI, CCI i CLI dały sygnał wyjścia z giełdy, według mnie chyba nie ma wątpliwości by narazie nie trzymać akcji a lokować pieniądze w bezpieczne aktywa( konta, lokaty, obligacje ) itp :)

1 komentarz:

  1. Dziękuje za komentarz, ja badam pod względem WIG20 zęby mieć porównanie po prostu ;) . Osobiście to w odpowiednich okresach dopiera wcześniej obserwowane spółki, najczęściej dywidendowe ;) ale też rozważę opcje z funduszem ;)

    Dziękuje i nawzajem udanych inwestycji ;)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.